İDLİB – İdlib Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin sağlığını koruma ve bağışıklıklarını güçlendirmek amacıyla okullardaki aşı kampanyalarını sürdürüyor.
İdlib Eğitim Müdürü Mühendis Abdulhamid El Mimar SANA’ya verdiği demeçte, en kısa zamanda tüm çocuklara aşı verilmesi için sağlık ekiplerinin, Abu El Duhur ve Han Şeyhun kırsalı olmak üzere iki eksende 4 gruba ayrılarak aşı kampanyası başlattıklarını belirtti.
Mimar, sağlık ekiplerinin kurtarılan kırsalın öteki okullarını kapsaması için aşı kampanyasına devam edeceklerini ifade etti.
Söz konusu aşı kampanyası, çocukluk ve ergenlik yaş gruplarına mahsus, ahalinin onayının alınması ardından çocuklara tetanos, difteri ve felç aşılarının verilmekte olduğunu dile getirdi.
Kumeyt Yusuf